Janíkovce a Golianovo spojili náučné chodníky: Poukazujú na zaujímavé miesta a históriu

Úvodné slovo mal štatutárny zástupca občianskeho združenia Ďarmoty, ktoré projekt golianovského chodníka vymyslelo a zrealizovalo. Ten vysvetlil, že cieľom projektu bolo dobudovať sieť náučných panelov v obci, a vytvoriť tak náučný chodník pre peších i cyklistov, ktorí majú radi prechádzky v prírode. Popritom sa z náučných panelov dozvedia veľa zaujímavého o Golianove (história, flóra a fauna, tradičné remeslá…). Na akcii boli prítomní aj obyvatelia obce Janíkovce, kde bol tiež vytvorený mini-náučný chodník v spolupráci OZ Ďarmoty a OZ LEUSTACH. Oba náučné chodníky sú prepojené, takže môžete prejsť plynule z jedného katastra obce do druhého.

So sprievodnými podujatiami

Na slávnostnom otvorení bol pre prítomných hostí prichystaný päťboj, ktorý s nadšením privítali najmä deti a následne ochutnávka guláša, ktorý prišiel všetkým vhod. Na otvorení vládla dobrá nálada a takmer každý z prítomných potvrdil, že oba náučné chodníky vhodne dotvorili kolorit oboch obcí.

V rámci projektu Dobudovanie náučného chodníka Ďarmotským chotárom boli vytvorené 4 panely, konkrétne s témou histórie mlynárstva, rybnikárstva a panel zabudnutý majer. Obyvatelia Janíkoviec sa z náučných panelov môžu dozvedieť o histórii obce, miestnom protitankovom zákope i dube, ako významnom bode medzi Janíkovcami i Golianovom. Oba projekty získali grant na vybudovanie Aby ľudia ľuďom pomáhali.

Zdroj: Nitra24.sk/NKN

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s